Вчені проаналізували склад рідкісного алмазу, який сформувався на глибині 660 км під поверхнею Землі. Дослідження показало, що внутрішні шари нашої планети можуть бути насичені водою, повідомляє Nature Geoscience.
Вода покриває понад 70% поверхні планети. Але вчені досі не знають, який її обсяг ховається у надрах, оскільки сучасні прилади поки що не можуть проникнути на велику глибину. Протяжність найбільших свердловин досягає максимум 12 кілометрів.
Автори нової наукової роботи розкрили нові особливості глибинного водного круговороту за допомогою вкрай рідкісного алмазу. Камінь був знайдений на копальні Карове в Ботсвані.
Аналіз показав, що алмаз «захопив» зразок мантії Землі з глибини 660 км. У його складі виявили рінгвудіт та інші водорозчинні мінерали.
Діамант сформувався в області, де шари мантії починають диференціюватися, а сейсмічні хвилі незрозумілим чином сповільнюються. Проаналізувавши всі дані, вчені дійшли висновку, що ця область, ймовірно, є гідратованою або насиченою молекулами води.
Вода в надрах хімічно пов'язана з іншими мінералами мантії і не «текуча», як поверхневі океани. Але вона повинна значно впливати на властивості мантії, тектоніку плит і навіть виверження вулканів.