
Це дивовижне море без берегів, що лежить у Північній Атлантиці, іще з часів плавань Колумба мало недобру славу серед мореплавців. Ходили чутки, що тут гинуть кораблі, потрапляючи в підступні пастки. І хто б міг подумати, що винуватцями всіх цих чуток є звичайнісінькі водорості – саргасуми.
Вода тут майже не рухається, проте залишається чистою. А завдяки тому, що кордони Саргасового моря утворені теплою течією – Гольфстрімом, вона ще й тепла.
Водорості займають фактично весь простір цього дивовижного теплого «басейну», часом здається, що частину океану вкрито зеленим килимом. Довге листя саргасума тримається на плаву завдяки великій Підступні водорості саргасуми кількості бульбашок повітря – через це водорість нагадує виноградне гроно, звідси й походить назва цих рослин, адже в перекладі з португальської «саргасо» означає «гроно винограду».
Ще однією загадкою, що стосується східних вод Саргасового моря, є славнозвісний Бермудський трикутник. Так моряки охрестили місце, окреслене умовними лініями між Бермудським архіпелагом, островом Пуерто-Ріко та півостровом Флорида. Слід сказати, що не лише кораблі й пароплави, а навіть літаки, пролітаючи над цим місцем, ризикують зникнути за найзагадковіших обставин. І скільки вчені не намагалися розгадати таємницю трикутника, їм не вдалося зробити цього й до сьогодні.