Нагрівання Світового океану в 2022 році виявилося рекордно високим за весь час спостережень. Міжнародна група дослідників визначила, що його води отримали на 10 зетта-джоулів тепла більше, ніж 2021-го року, повідомляє Advances in Atmospheric Science.
Такої кількості тепла вистачить, щоб кип'ятити 700 мільйонів 1,5-літрових чайників щосекунди протягом року. Вчені наголосили, що дослідження вказало на «глибокий вплив» антропогенних викидів парникових газів на океани Землі.
Відомо, що Світовий океан поглинає більшу частину надлишкового тепла на планеті. Його нагрівання продовжуватиметься, доки викиди парникових газів не будуть скорочені до нуля.
Автори наукової роботи ґрунтувалися на даних, що вимірюють надмірне тепло у верхніх 2000 метрах океанської товщі. Для їх збору використовуються, зокрема, профілі Argo – роботизовані поплавки, що вільно дрейфують, і рухаються разом з океанськими течіями.
Результати показали, що у чотирьох регіонах спостерігалося найвище нагрівання з 1950-х років (тобто з початку регулярних спостережень). Це північна частина Тихого океану, Північна Атлантика, Середземне море та Південні океани.
Також стало відомо, що глобальне потепління впливає на гідрологічний цикл – солоні ділянки Світового океану стають солонішими, а прісні – пріснішими. Підвищення температури знижує кількість розчиненого кисню у воді. Це згубно впливає морську флору і фауну, особливо на організми, нездатні до міграції, наприклад, корали. За словами авторів наукової роботи, підвищення температури океану також збільшує кількість атмосферної вологи та змінює характер опадів та температуру у всьому світі.