Чи можна уявити пірата без зброї? А використовували вони численні види зброї. Давайте подивимося що це за зброя і як воно застосовувалося.
Не дивлячись на те, що вогнепальна зброя в той час була поширеною, але застосовувалася вкрай рідко, через погану якість стрільби. Основною зброєю піратів була різноманітна холодна зброя (мечі, кінжали, кортики). Ось описи деяких з них:
Кортик – це пряме грановане лезо, на кістяній рукоятці. Застосовувався він в основному, в абордажному або рукопашному бою. Сприяло цьому зручність короткого леза.
Мачете – зброя довжиною понад 50 сантиметрів, призначене для рубки очерету. Пірати часто використовували його в бою.
Рапіра – сталевий клинок з гострим кінцем, з круглою рукояткою захищає руку від поранення. Використовувалося в фехтуванні, а серед піратів – як зброю для дуелі.
Тесак – прямий або закруглений на рукоятці клинок.
Відпорний гак – дерев'яна палиця із залізним наконечником, у вигляді двох рогів, а між ними прямий стрижень з кулькою на кінці. Використовувався для захоплення суден, і підтягування судна на ближчу відстань.
Шпага – виглядає як вузький довгий клинок або кинджал, розрахований скоріше як колюча зброя, ніж ріжуча.
В категорії вогнепальної зброї пірати використовували пістолі, мушкети або аркебузи. Хоча вони відрізнялися неточним пострілом і довгою перезарядкою. Мушкети використовували для абордажного ведення бою. Пістолі використовували протягом усього ведення бою.
Мушкет – 22 калібр з вагою кулі – 50 грам. Мушкет був більш поширеною зброєю, що відзначалася більш якісною стрільбою ніж всі інші види вогнепальної зброї.
Аркебуз – важка і незручна у використанні вогнепальна зброя. Порохова перезарядка заважала використанню аркебуза в мокру погоду.
Пістоль – легша зброя, ніж мушкет практично нічим не відрізняється від нього. Довжина ствола досягала до 30 сантиметрів.
Крім зброї пірати користувалися і додатковими пристосуваннями для захоплення суден. Це були абордажний місток, спеціальний гак, на зразок гарпуна, і сітка.
Підтягнувши судно за допомогою «кішок» до борту свого корабля, пірати перекидали між бортами місток, по якому і проникали на борт своєї жертви.
По бортах свого судна, натягували сітку, щоб вороги не перейшли на їхній корабель.