У південнобаварському містечку Ньордлінген археологи відкопали з поховання меч, якому 3 000 років, що зберігся в ідеальному стані. Стан зброї настільки чудовий, що вона "майже все ще сяє", згідно із заявою Державного управління з охорони пам'яток Баварії. Меч з восьмикутним бронзовим руків'ям, відлитим над лезом, є свідченням передової майстерності того часу, оскільки лише кілька ковалів були здатні створити такий дизайн.
Меч, схоже, не використовувався в бою, але він ідеально збалансований для такого застосування. Бронзові мечі, подібні до цього, з'явилися близько 1600 року до н.е. і використовувалися приблизно до 600 року н.е. Нещодавно виявлений артефакт датується кінцем 14 століття до н.е. Через пограбування протягом тисячоліть, знахідки такої зброї, особливо в такому винятковому стані, є неймовірно рідкісними.
Історики часто розмірковували над тим, що бронзові мечі слугували більше для церемоній, ніж для практичних цілей через м'якість бронзи порівняно із залізом. Деякі вчені навіть інсценували бої на мечах, намагаючись зрозуміти, як ця зброя бронзового віку могла бути ефективною на полі бою.
Знахідка супроводжувалася низкою інших артефактів бронзового віку, а також останками трьох осіб - чоловіка, жінки та дитини, які, як вважають, були поховані приблизно в той самий час. Відносини між цими людьми залишаються для дослідників загадкою.
Матіас Пфайль, керівник офісу з охорони пам'яток, зазначає, що попереду детальні дослідження меча і місця поховання, які допоможуть точніше класифікувати цю надзвичайну знахідку. Він підкреслює рідкісність і винятковий стан меча як значний внесок в історичну спадщину.