Впродовж кількох століть на суші тільки й розмов, що про Саргасове море та про його Бермудський трикутник. Кажуть, як страшно спостерігати за кораблями, що тануть у хвилях. І ледве видиме світло, немов від свічки, горить десь у глибині. Скільки кораблів зникли в цьому трикутнику, нікому достеменно невідомо, але найчастіше кажуть, що їх було не менше ста. Але дослідники з компанії Allen Exploration називають більш значну цифру. І вона не фінальна.
Allen Exploration з'явилася 2017 року, щоб досліджувати і відновлювати історичні корабельні аварії. Зокрема, компанія співпрацює з урядом Багамських островів – шукає, відновлює і документує аварії кораблів, що сталися, зокрема, в Бермудському трикутнику.
Щоб дізнатися місцезнаходження кораблів, дослідники використовували архіви та вирізки зі старих газет. Історичні джерела також допомогли встановити, що понад 70% втрат сталося на захід від району, відомого як Літл-Багама-Бенк, на заході острова Великий Багама.
Наразі експерти нанесли на мапу місцезнаходження 176 суден, які затонули біля Багамських островів з 1526 по 1976 рік. Як розповіли дослідники, 77 кораблів – американські, 36 – британські, ще 19 – іспанські. Решту поки ще належить ідентифікувати.
Відомо також, що 145 кораблів зазнали аварії у ХІХ столітті, 10 затонули у XVII і XVIII століттях, ще три – у XVI. Деякі кораблі везли золото, в інших у трюмах були цукор, тютюн, бавовна та африканські раби. Багато африканських рабів. Саме розмах работоргівлі вразив дослідників найбільше.
«На загублених кораблях перебували закуті в кайдани африканці; деревина для влаштування невільничих палуб на торговельних суднах; дошки для виготовлення ящиків для експорту цукру і сигар, вироблених рабами на іспанській Кубі, – перераховує один із авторів проєкту Шон Кінгслі. – До 1862 року 437 тисяч поневолених африканців були змушені працювати на 2430 цукрових плантаціях на Кубі. Не дивно, що письменники називали Гавану банкетним залом смерті», – Шон Кінгслі, морський археолог.
Останнім часом ми, звісно, дедалі рідше чуємо про бермудські пригоди (і не через те, що з роками слух став гіршим), але науковці не перестають пояснювати, чому в Бермудському трикутнику відбуваються катастрофи.