1516 р. – До узбережжя Китаю вперше підійшов португальський корабель під командуванням Рафаеля Перестрелло.
1517 р. – До країни прибули португальські кораблі, очолювані Фернаном д’Андраде, із наміром домовитися з китайською владою про придбання торговельної факторії у провінції Гуандун. Місія завершилася провалом.
40-ті рр. XVI ст. – Португальці через підкуп китайських чиновників заснували торговельну базу на узбережжі північніше Гуандуну, поблизу Нінбо.
1549 р. – Зловживання португальців підштовхнули китайський уряд до рішучих дій, і після запеклих морських битв їх вигнали з берегів Китаю.
1557 р. – За щорічну плату португальці орендували півострів Макао (сучасна назва Аомінь).
Кінець XVI ст. – Спроби голландців закріпитися на узбережжі Китаю.
1624 р. – Голландські колонізатори захопили частину острова Тайвань й утримували її до 1661 р.
1637р. – Озброєні англійські кораблі спробували висадитися на Макао, але цьому перешкодили португальці. Отримали від китайської влади дозвіл вести торгівлю в Кантоні.
Друга половина XVII ст. – Представники голландської, англійської і французької Ост-Індських компаній розгортають тиск на китайський уряд, намагаючись отримати торговельні привілеї та поступки.
1724 р. – За наказом імператора з Китаю вислали всіх католицьких проповідників, закрили або зруйнували християнські храми (майже 300).
1757 р. – Прийняття китайським урядом рішення про закриття для європейських торговців усіх портів, крім Кантону. Заборона існувала до середини XIX ст.