Мумії членів королівської родини покривали оболонкою зі смоли. Смола була дорогою та вкрай рідкісною, тому деяким, мабуть, доводилося шукати альтернативу. Ця альтернатива – бруд.
Мумії пізнього Нового царства до 21-ї династії Єгипту (1294-945 рр. до н. е.), які раніше знаходили археологи, іноді містили оболонку із твердої смоли. Однак, згідно з останнім дослідженням, опублікованим у журналі PLOS ONE, вчені вперше виявили мумію, «обгорнуту» в бруд.
Ще 1999 року комп'ютерна томографія виявила всередині цього саркофага щось дивне. Пізніше сканування та аналіз показали, що мумію обернуто у дивний «панцир».
Напис на саркофазі показує, що ця мумія – титулована жінка на ім'я Меруа. Її тіло (ліве коліно та гомілка) було пошкоджено за «невідомих обставин» вже після поховання. Нове дослідження припускає, що останки колись належали жінці віком від 26 до 35 років, але решта її біографії залишається загадкою.
Одна з теорій, що лежать в основі «грязевої мумії», полягає в тому, що це приклад «наслідування елітам» – дешева альтернатива дорогим смоляним оболонкам, якими «окутовували» членів королівської родини.
За словами дослідників, панцир із бруду – «нове доповнення до нашого розуміння давньоєгипетської муміфікації». Вчені вважають, що подібні панцирі могли бути і в інших мумій, які не належать до королівської родини. Можливо, деякі поховання, проаналізовані комп'ютерною томографією, були неправильно ідентифіковані.