Власниця прикраси була абатисою або належала до королівської родини.
Вчені з Лондонського музею археології, проводячи розкопки в містечку Харпоул (графство Нортхемптоншир), натрапили на дивовижну знахідку – намисто, яке датується 630–670 роками нашої ери. Знахідку вже назвали найбагатшою окрасою англосаксонського періоду з усіх, що будь-коли знаходили в Британії.
1300-річне намисто складається з приблизно тридцяти підвісок і намистин, виготовлених з римських монет, золота, скла, граната та напівдорогоцінного каміння. Найбільший і найзагадковіший елемент – центральна підвіска квадратної форми з опуклим хрестом посередині, виготовлена із вплавлених у золото гранатів. Вчені припускають, що спочатку це була половинка шарнірної застібки або затиску, яку пізніше переробили на прикрасу.
Намисто виявили у найзначнішому, на думку фахівців, жіночому похованні епохи Раннього Середньовіччя, яке коли-небудь було знайдено у Британії. У могилі знаходяться останки знатної жінки, що майже не збереглися (крім дрібних фрагментів зубної емалі).
Про її високий соціальний статус говорять не лише розкішне намисто, а й інші цінні предмети, які вже виявили у похованні. Серед них дві покриті візерунками посудини та плоска мідна страва.
Крім того, рентгенівське дослідження блоків ґрунту, витягнутих з могили, показало, що в них знаходиться ще одна приголомшлива знахідка – незвичайний хрест, майстерно прикрашений зображеннями людських облич, що відлиті зі срібла. Все це змусило фахівців припустити, що власниця намиста могла бути за життя настоятелькою монастиря, духовним лідером чи членом королівської сім'ї, а можливо й поєднувати всі ці ролі.