Вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді запропонували новий спосіб вирішення проблеми із пластиковими відходами. Вони знайшли спосіб переробити сміття на корисне добриво для ґрунту, повідомляє ACS Omega.
У ході експерименту пластик був перетворений на високопористе вугілля. Один лист такого матеріалу при вазі всього один грам може досягати площі близько 400 квадратних метрів.
Перероблене вугілля вловлює вуглець. За задумом авторів, його можна помістити в ґрунт для утримання вологи та аерації. Після певного терміну служби він природно руйнується і служить добривом.
Для виготовлення вугілля вчені використовували полістирол – вид пластику, який використовується для виготовлення пакувальних матеріалів та пляшок. Його змішали з відходами кукурудзи (стеблами, листям, лушпинням і качанами) і піддали гідротермальної карбонізації. Цей процес дозволяє обробляти речовину гарячою водою під великим тиском.
В результаті вченим вдалося отримати біовугілля, придатне для подальшого використання. Однак вони відзначили, що новинку слід удосконалити, тому що на його поверхні збереглися залишкові молекули пластику.