Наближений до фараона чиновник міг дозволити собі розкішну усипальницю.
Гробниця була виявлена в Саккарі – некрополі давньоєгипетської столиці Мемфіса, що поряд із ступінчастою пірамідою Джосера, побудованою 4700 років тому. Вважається, що це перша давньоєгипетська піраміда.
«Згідно із записами на гробниці, чиновника звали Мехтеджетжу, його служба була пов'язана із секретною царською кореспонденцією», – Каміль Курашкевич, професор факультету сходознавства Варшавського університету.
Археологи відзначають, що Джосера настільки шанували, що для чиновників було особливою честю бути похованим поруч навіть через сторіччя після смерті імператора.
Мехтеджетжу жив у часи царювання трьох фараонів VI династії: Теті (2323 до н. е. – 2291 до н. е.), Усеркара (2291 до н. е. – 2289 до н. е.) і Пепі I (2289 до н. е. – 2255 до н. е.). Чиновник міг служити одному чи декільком із них. Крім цього, він мав інші посади: інспектор царських володінь і жрець похоронного культу фараона Тіті.
Ієрогліфічні написи нічого не говорять про сімейне становище похованого. Але археологи поки що розкопали лише фасад його гробниці, яка, швидше за все, є частиною більшого комплексу. Він цілком міг служити усипальницею для всього роду.
Дослідники вважають, що високий соціальний статус Мехтеджетжу дозволяв йому найняти вправних майстрів для будівництва гробниці – про це свідчить якість виконання рельєфу на фасаді. Можливо, роботи навіть не встигли закінчити: на думку істориків, кілька деталей вказують на те, що обробка гробниці не завершена.
Команда планує відновити розкопки у вересні цього року і сподівається виявити похоронну камеру, в якій може перебувати мумія самого Мехтеджетжу. Розкопки ускладнюються тим, що гробниця обсипається через ерозію каменю, тому потрібна участь реставраторів.