Скільки часу існувало це поселення і чому було закинуто близько п'яти тисяч років тому, експерти поки що не з'ясували. Попередня знахідка вчених «молодша» за цю на півтисячоліття.
Найдавнішу з відомих в ОАЕ будівель виявили археологи біля Абу-Дабі. Вони вважають, що раніше у знайдених руїнах, ймовірно, розташовувалися перші громади на території цієї багатої країни. Це прості круглі приміщення, у кімнатах яких вчених чекали сотні артефактів, зокрема майстерно оброблені кам'яні наконечники стріл для полювання.
«Ці археологічні знахідки продемонстрували, що люди селилися і будували будинки тут вісім з половиною тисяч років тому. Ми також встановили, що це було розвинене суспільство, яке протягом тисячоліть прагнуло лише прогресу», – цитує Департамент культури та туризму Абу-Дабі слова свого голови Мохамеда аль-Мубарака.
Скільки часу існувало це поселення і чому було закинуто близько п'яти тисяч років тому, експерти поки що не з'ясували. Мохамед аль-Мубарак додав, що виявлені об'єкти дозволять краще зрозуміти історію та розібратися у культурних зв'язках народу, який колись жив на сучасній території ОАЕ. Насамперед передбачалося, що каталізатором розвитку поселень у цьому районі стали торгові шляхи, які саме з'являлися в період неоліту. Останнє відкриття доводить, що люди тут почали жити набагато раніше.
До цього найстарішим вважався будинок на острові Маравах. Його вік на 500 років менший, ніж у «нових» руїн.