Майже 900 років тому у Південній Америці померла молода жінка. Її поховали поряд із сучасним кордоном Чилі та Аргентини. Але на відміну від інших людей, які були поховані поблизу, її поховали в каное.
Згідно з дослідженням, жінка в каное була знайдена в Ньюен-Антуг, місці поховання народу мапуче, розташованому в гірському масиві Чапелько в аргентинській Патагонії, неподалік кордону з Чилі.
Аналіз кісток, яким близько 880 років, показав, що жінка померла у віці від 17 до 25 років. Її помістили в каное, нанесли червоний пігмент на обличчя та передпліччя, а поряд розклали предмети, які треба взяти з собою у потойбічне життя, включаючи керамічний посуд і майже дюжину раковин прісноводних молюсків.
Тіло жінки в каное – вкрай незвичайна знахідка з кількох причин. По-перше, це поховання, ймовірно, є раннім прикладом поховання в човні в цій частині світу.
Поруч із нею археологи виявили останки ще двох людей, але вони чомусь були просто закопані у землю.
Цікаво, що переважна більшість поховань у човнах включала чоловіків і дуже рідко – жінок. Вчені не знають, чому саме цю молоду жінку було обрано для поховання в каное.
Поховання в човнах були присутні у різних культурах протягом усієї історії: від вікінгів до корінних народів Америки.
Дослідники вважають, що каное у цьому конкретному похованні грало метафоричну роль і символізувало судно, що допомагає померлим дістатися загробного життя. Артефакти, знайдені всередині каное, ймовірно, були платою для міфічних істот, які могли зустрітися на шляху померлої.