Палеонтологи знайшли в Китаї новий вид гігантських носорогів, найбільшої наземної тварини у світі. Гігантські носороги, відомі як Paraceratherium, переважно мешкали в Азії.
Череп був довжиною більше метра (трьох футів), що дуєе велика рідкість серед черепів такого розміру. Також знайшли шийний відділ хребта. Кістки були виявлені в провінції Ганьсу на півночі Китаю, і генетичне дослідження показало, що вони належали новому виду гігантських носорогів. Ця величезна тварина важила 24 тонни і була розміром із шість слонів. Дослідники вирахували, що його плечі були більше ніж 16 футів (4.87 м) від землі, його голова була 23 футів (7 м), а його тіло було 26 футів (7.93 м) в довжину. Це найбільший ссавець, який коли-небудь жив на суші.
Подібного роду тварини жили в основному в Китаї, Монголії, Казахстані та Пакистані, а також у Східній Європі.
Приблизно 31 мільйон років тому гігантські носороги жили в північній частині Тибетського плато, перш ніж мігрувати на південний захід до Казахстану, а потім до Пакистану. Гігантський носоріг Linxia походить від пакистанських носорогів. Їм довелося б перетнути Тибетське плато на шляху на північ до Лінься, що означає, що плато було б нижчим, ніж зараз.
Крім того, міграція тварин пов’язана зі зміною клімату. Тож 31 мільйон років тому, коли Монгольське плато висохло, вони рушили на південь. Потім погода стала мокрою, і вони повернулися на північ. Тому це відкриття має велике значення для вивчення всього процесу підняття плато, клімату та навколишнього середовища.