Цій фігурці близько 2000 років.
Як повідомляє Live Science, дерев'яну фігурку людини, одягнену в туніку, було знайдено в заболоченій канаві в Твайфорді, Бакінгемшир, у липні 2021 року. У тій же канаві лежали уламки кераміки, датовані між 43 і 70 роками нашої ери, під час римського завоювання більшої частини Британії за часів імператора Клавдії.
На думку археологів, статуетка могла бути спеціально поміщена в канаву як релігійний дар; практика розміщення предметів і навіть людських жертвоприношень у болотах та заболочених місцях була поширена по всій Північній Європі до римських завоювань.
Висота фігурки – близько 67 сантиметрів, а ширина – 18 сантиметрів. Її вирізали із цілісного шматка дерева. Деякі частини фігурки сильно пошкоджені: ноги та руки нижче ліктя практично розвалилися. Однак, за словами дослідників, загалом вона дуже добре збереглася з огляду на її вік.
«Збереження деталей, вирізаних у дереві, таких як волосся та туніка, дійсно починає оживлювати зображену людину. Мало того, що дерев'яна фігура, подібна до цієї, надзвичайно рідкісна для римського періоду в Британії, вона також порушує нові питання про це місце: кого представляє дерев'яна фігура, для чого вона використовувалася і чому вона була важлива для людей, що живуть в цій частині Бакінгемширу у I столітті нашої ери?», – пишуть дослідники.