Серед творінь найрізноманітніших цивілізацій є такі, що й сьогодні викликають захват своєю художньою досконалістю. Найвідоміші з них – піраміди. Їх зводили й стародавні єгиптяни, і шумери, і вавилоняни, а стародавні жителі Америки надавали своїм храмам форму піраміди.
У середині 90-х років минулого століття піраміди виявили... на морському дні поблизу острова Йонагуні (Японія). Вони входять до складу унікального комплексу, що кілька тисячоліть тому міг здійматися над водною поверхнею. На нього випадково натрапив директор місцевої туристичної асоціації К. Аратаке. Він підшукував підходяще місце для спостереження за акулами-молотами, завдяки популяції яких це місце стало відомим дайверам усього світу. Несподівано увагу японця привернув величезний кам’яний монумент. Зовні він нагадував зикурати – східчасті піраміди Месопотамії.
Центральне місце в комплексі займає п’ятисхідчаста споруда заввишки понад 40 м зі сторонами 183 і 150 м. Вона має гострі кути й рівні лінії, а її поверхня нагадує цегляну кладку. Слід зазначити, що зикурати так само були викладені цеглою й мали від трьох до семи сходинок. Біля центральної піраміди розташовані «пірамідки» заввишки до 10 м. Очевидці стверджують, що коли розглянути руїни більш детально, то можна побачити місця, де могли проводитися культові дійства, і споруди, призначені для звичайного життя, і Але найбільше вражає правильність форм споруд.
Відкриття розбурхало уяву вчених. Сьогодні предметом їхніх гарячих дискусій є походження комплексу. Одні стверджують, що він – виключно витвір природи; інші, що комплекс має частково природне, частково штучне походження; треті наполягають на причетності людини до всіх споруд. Останню точку зору підтверджують деякі знахідки, наприклад просвердлені камені, на яких видно знаки, і примітивні інструменти, що нагадують шкребки. Зрозуміло тільки те, що виявлені споруди жодним чином не стосуються легендарної Атлантиди. Адже Йонагуні розміщується в Східно-Китайському морі Тихого океану.
Чи знаєте ви, що...
Пам’ять про підводну піраміду збереглася в місцевих переказах. У них ідеться про давні часи, коли існував великий острів, з якого «прийшли боги».