Смерть може чатувати на кожному кроці, але в цих популярних у туристів місцях ймовірність розлучитися з життям дуже висока. І не з вини бандитів, а з власної необережності, тож якщо зберетеся вирушити в подорож і на вашому маршруті зустрінеться одна з наведених нижче точок — будьте насторожі.
Дорога смерті
Як ясно з назви, дорога, що пролягає між містами Ла-Пас і Коройко, є однією з найнебезпечніших не лише у Болівії, а й у всьому світі. Йдеться про необлаштовану вузьку (шириною близько 3 метрів) звивисту дорогу в горах, де часто трапляються каменепади, а дощі та тумани взагалі буденність, аварії зі смертельним наслідком стали невід'ємною частиною цієї дороги. До 2006 року завершилося 20-річне будівництво альтернативної безпечнішої і куди більш упорядкованої дороги, але Дорога Смерті досі приваблює екстремальних туристів.
Королівська стежка
В іспанській Малазі є свій аналог болівійської Дороги Смерті з тією лише поправкою, що там не їздять автомобілі та й людині складно пройти. Стежка в ущелині Ель Чорро з'явилася як дорога для будівельників гідроелектростанцій на водоспадах Чорро та Гайтанехо і була бетонною доріжкою, влаштованою на вбитих у скелю рейках. Коли 1921 року король Альфонсо XIII на церемонію відкриття греблі Конде дель Гуадалхорсе дістався цією 3-кілометровою стежкою шириною не більше метра, вона отримала назву королівської. Згодом дорога частково зруйнувалася, але у 2015 році було відкрито відреставрований варіант, який вже далеко не такий небезпечний, як початковий.
Купіль Диявола
На кордоні Замбії та Зімбабве в Південній Африці є водоспад Вікторія, а в цьому водоспаді знаходиться Купель Диявола — місце біля краю водоспаду на острові Лівінгстон з боку Замбії, де в період з вересня по грудень через низький рівень води і слабку течію можна плавати в кількох метрах від 120-метрового урвища. Трюк відносно безпечний, але все ж таки смертельні випадки на водоспаді не рідкість.
К'єрагболтен
Поблизу норвезького Люсе-фіорду знаходиться плато Кьйораг, головною пам'яткою якого є камінь Кьйорагболтен. Цей камень об'ємом близько 5 кубометрів примітний тим, що він висить на висоті майже кілометр, будучи затиснутим між парою вертикальних скель. На камінь постійно забираються туристи і достатньо оступитися або зустріти на Кьорагболтені сильний порив вітру, як виправити нічого не вдасться.
Уайна-Пікчу
Гора в Перу, яка височіє над загубленим містом інків Мачу-Пікчу, стала місцем паломництва сучасних туристів. Підйом до стародавніх храмів, де раніше відбувалися жертвопринесення, у наші дні також збирає данину людським життям — вузька крута кам'яниста стежка, позбавлена огорож не прощає помилок. Особливо якщо враховувати, що довга дорога займає близько 3 годин, а коротким шляхом на Уайна-Пікчу можна піднятися всього за годину.
Хуашань
Одна з п'яти Священних Гор даосизму в Китаї відома не лише численними храмами, а й неймовірно складним та небезпечним маршрутом до вершини. Вузькі стежки, на яких важко розійтися двом людям, близькість урвищ та відсутність огорож зробили дорогу смертельно небезпечною. Додайте до цього мінливу погоду і зрозумієте, чому Хуашань став однією з найнебезпечніших смертельно визначних пам'яток у світі.
Язик Троля
Ще одна норвезька визначна пам'ятка — скельний виступ на горі Скьйоггедаль, який дозволяє відчути себе на краю на висоті 700 метрів над озером Рінгедалсватн. Жодних огорож, жодної страховки — все на свій страх і ризик. Ризик, який іноді недооцінюють, що призводить до падінь і неминучої загибелі туристів.
Втім, якщо підходити до всього розумно, навіть вилазки на ці небезпечні пам'ятки здатні принести масу гострих і незабутніх вражень. Головне — не ризикувати марно.