Морські риби з ряду Вугреподібні. Зрідка трапляються в прісних водах. Здебільшого мешкають у тропічних та помірних морях.
У давніх римлян високо цінувалося м’ясо одного вугра, якого називали мурена. Заради неї загачували дамбами ставки та затоки і саджали туди багато цих риб, щоб завжди мати їх удосталь для своїх бенкетів.
У денний час мурени, як правило, сидять у розколинах скель або коралів, вистромивши голови і видивляючись здобич. Уночі вибираються з притулків для полювання.
Європейська, або середземноморська мурена (Muraena Helena), представник роду Мурени (Muraena), відрізняється від своїх родичів відсутністю грудних плавців і незграбною будовою тіла. Вона має спинний, анальний та хвостовий плавці. У неї дуже маленькі зяброві отвори на кожному боці, загострені довгі зуби, розташовані в один ряд угорі та внизу. Її шкіра гола, без луски.
Основне забарвлення передньої частини тіла – гарне яскраво-жовте, задня частина бурувата. Малюнок складається з бурих мармурових плям, які замикаються і розмежовуються темними смугами. Завдовжки мурена досягає 1,5 м, вага ж доходить до 6 кг. Вона живе в Середземному морі, південній частині Атлантичного океану та Індійському океані, крім того, трапляється також коло берегів Австралії. Риба тримається на дні глибоких вод, а навесні з’являється біля берега для метання ікри. Раки і каракатиці справді є улюбленою їжею мурен, але їхня ненажерливість доходить до того, що за браком необхідної їжі ці риби відкушують хвости у таких, як і вони. Спіймані мурени чинять шалений опір і навіть можуть завдати небезпечних поранень невправним рибалкам.