Найближчий родич оселедця, але завдовжки досягає всього 15 см. У неї гостре черевце з ясними зубчиками, спина темно-синя із зеленим полиском, решта тіла сріблясто-білого кольору. Спинний і хвостові плавці на вигляд темні, а грудні, черевні та анальний – білі.
Хоча в господарстві людини значення кільки не таке велике, як оселедця, все ж таки вона належить до найважливіших риб Північного та Балтійського морів, береги якого населяє у великій кількості.
Кілька – спільна назва кількох видів дрібних зграєвих риб родини Оселедцеві, що мають велике промислове значення.
За своїм способом життя кілька схожа на оселедця, живе, подібно до нього, на значній глибині і щороку з’являється незліченними зграями поблизу берегів або в мілкій воді. Спостереження за балтійськими кільками довели, що вони мечуть ікру в травні і червні. Тоді ж ці риби з’являються біля шотландських берегів, щоб відкласти ікру, їхнє нашестя не завжди збігається з часом метання ікри, оскільки в Англії їхню масову появу спостерігали і в інші місяці, і притому доведено, що до них домішувались інші риби, особливо багато траплялося молодих оселедців.
Їжу кільки становлять в основному планктонні ракоподібні (зоопланктон) і мальки риб. Цю рибу ловлять переважно тралами, сітями, неводами.