Птахи з родини Качкові. їхнє тіло коротке, широке і сплющене згори донизу; дзьоб завдовжки як голова, біля основи більш-менш високий, іноді навіть роздутий; верхня половина його опукла і так заломлена біля країв, що нижня здебільшого входить у неї. Ноги далеко відкинуті назад і вкриті пір’ям до плесна; крила середнього розміру, вузькі й гострі; хвіст короткий, широкий. Оперення дрібне, щільне і гладке; дуже багато пуху.
Качки поширені по всій земній кулі, але види їхні більш численні в жаркому та помірному поясах. Вони населяють моря і прісні води, часто також забираючись високо в гори. Деякі види ходять так само добре, як гуси; інші – незграбно, перевальцем. Усі вони чудово плавають, здійматися можуть як з води, так і з суші. Голос в одних видів чистий і милозвучний, а в інших – нагадує квакання або крякіт.
Зовнішні чуття качок, очевидно, розвинені чудово. Розумові здібності слабкіші, ніж у гусей, хоча й непогані. Качки боязкі та недовірливі, але не такі розумні та завбачливі, як гуси. їжа їхня змішана і добувається звичайно тільки в сутінках та вночі. Вони охоче поїдають ніжні кінчики листя, бульби, насіння, трави та хлібні злаки, болотяні рослини, комах, черв’яків, плазунів, рибу, м’ясо більших хребетних і навіть падаль.
Самки охоче влаштовують свої гнізда близько одне до одного; деякі види утворюють навіть цілі зграї, зайняті насиджуванням. Віддається перевага місцям, де можна зручно сховати гніздо, хоча іноді гнізда влаштовуються і на відкритих місцевостях. Деякі види гніздяться в норах або в розколинах скель, інші в дуплах дерев чи на гілках. У кладці досить велика кількість яєць; насиджування триває 21–24 дні. Качата з першого ж дня свого життя надзвичайно спритні та рухливі; вони чудово бігають, вправно плавають, пірнають і старанно ловлять комах.