Найвідоміший і, можливо, найпоширеніший вид. Довжина дорослого птаха досягає 81—92 см, розмах його крил 135—150 см, довжина крила 36 см, хвоста – 18 см.
Трапляється в усій Європі, починаючи від середньої частини Норвегії, Азії та Північної Америки, а взимку – і в Африці. Його шия, груди, черево і нижня частина спини – блискучого чорно-зеленого кольору; передня частина спини і крила – бронзово-бурі; махове і стернове пера – чорні.
Великі баклани живуть на морі і в прісноводних водоймах. Звичайно тримаються зграями.
У ранкові години вони завзято ловлять рибу, по обіді відпочивають і перетравлюють їжу; під вечір ще раз заходяться ловити рибу, а коли сонце сідає, йдуть спати. Для нічлігу на суходолі вони вибирають високі дерева, що ростуть по берегах річок або озер; такі дерева потім правлять їм за місце гніздування.
Наврядчи якісь інші птахи перевершують бакланів у пірнанні. Вони так стрімко плавають під водою, що найкращий, керований досвідченими веслярами човен не може наздогнати їх; крім того, вони пірнають на значну глибину, довго залишаються під водою, а на мить показавшись на поверхні, швидко вдихають повітря і зникають знову.
Переслідуючи свою здобич, баклани так витягуються і гребуть такими сильними поштовхами, що їхнє тіло стрілою мчить у водному просторі.