Включає види, личинки яких розвиваються в жовнах під шкірою тварин. У видів, що паразитують на дрібних гризунах, цикл розвитку закінчується швидко. З яєць, відкладених самицею на шерстний покрив, з’являються личинки, які проникають під шкіру і розвиваються там, нікуди не мігруючи.
Самиця носоглоткового овода на льоту вибризкує личинок з деякою кількістю рідини в ніздрі тварини. Личинки дуже чутливі до висихання і ще до випаровування цієї рідини мусять потрапити на слизову оболонку носоглотки.
У великих ссавців личинки оводів зосереджуються на спині, оскільки тільки тут вони не наражаються на небезпеку бути роздавленими. Личинки, що вийшли з яєць, відкладених на волосяний покрив різних частин тіла, і проникли в шкіру, починають тривалий шлях переміщення від місця проникнення до спинної частини тварини. Під час міграцій личинки проходять або тільки по підшкірній сполучній тканині, або через мускулатуру та внутрішні органи і опиняються на місці тільки через 3–9 місяців. Перше линяння відбувається тільки тоді, коли личинки опиняються вже під шкірою спини. З цієї миті вони починають інтенсивно харчуватися, викликаючи утворення підшкірного жовна, яке відкривається свищем, що забезпечує личинці можливість дихання.
Дорослі личинки виходять через отвір свища і перетворюються в лялечку в ґрунті.
Самки підшкірних оводів, що відкладають яйця, поводяться дуже активно і довго цілими зграями переслідують тварин, які в паніці втікають.
Бичачий овід (Hypoderma bovis) поширений у Європі, Північній Африці та Азії. Улітку він літає високо над землею. Самиці сідають на рогату худобу, відкладаючи яйця просто на шкіру в шерсть. Личинки, які вилуплюються з яєць, самі просвердлюють собі отвір у шкірі і проникають всередину. Тут утворюється гнійний наріст, від якого тварина дуже страждає.
Личинки бичачих оводів знайдені навіть на таких товстошкірих тваринах, як носороги і слони.
Дорослий овід досягає завдовжки 14 мм, його тіло вкрите густими волосками. На передній половині грудей волоски жовтувато-сірі, на задній – чорні. Черевце в середній частині в чорних волосках, його кінець рудуватий, а основа ще світліша.