Гуцульський костюм належить до найкрасивіших і найоригінальніших костюмів Європи. Його вирізняє безліч деталей зі шкіри, червоного сукна та металеві прикраси.
Чоловіча пряма сорочка мала стоячий комір і широкі, зібрані біля зап'ястя рукава.
Сорочку підперізували високим поясом – чересом. Він був обов'язково прикрашений металевими пряжками, бляшками та інкрустований. Ще однією обов'язковою частиною гуцульського чоловічого вбрання були безрукавки – кептарі.
Кептарі прикрашали аплікацією зі шкіри, плетеними кісками, вишивкою, металевими ґудзиками, різноманітними бляшками. Фетрові капелюхи оздоблювали вовняними китицями, намистинками, пір'ям.
Як і чоловіки, жінки-гуцулки вбиралися у гарно прикрашені кептарі.
Бойки вдягалися трохи скромніше за гуцулів. Чоловіки, наприклад, прикрашений червоною стрічкою комір застібали металевою запонкою з люстерком
Тільки на Покутті жінки вдягали гофровані сорочки із загладженими поздовжніми складочками по низу і поперечними на рукавах.
Чоловічі льняні сорочки у лемків не мали вишивок. Верхнім одягом лемкам слугувала чуга (чуганя), яку не носили більше ніде в Україні. Вона була схожа на довгий плащ, який накидали на плечі.