Астрономи виявили найяскравішу і найшвидшу чорну діру, що існувала за останні 9 мільярдів років.
Нова надмасивна чорна діра, відома як J1144, приблизно в 500 разів більша за Стрільця А* — надмасивну чорну діру в центрі Чумацького Шляху, яку нещодавно вперше сфотографували. Кільце надгарячої плазми навколо величезного об'єкта також випромінює приблизно в 7000 разів більше світла, ніж наша галактика.
Найненажерливіша діра
Австралійські астрономи виявили космічний колос, використовуючи дані огляду південного неба SkyMapper, проведеного Австралійським національним університетом. Його метою було складання карти всього неба у Південній півкулі. Виявлення надмасивної чорної діри було схоже на виявлення «дуже великої, несподіваної голки в копиці сіна», — кажуть у своїй статті дослідники.
Ненаситний апетит чорної діри, яка щомиті поглинає кількість матерії, еквівалентної за масою нашій планеті, не йде ні в яке порівняння з будь-яким іншим подібним об'єктом. Згідно з дослідженням, зазвичай темпи зростання цих великих космічних об'єктів уповільнюються в міру того, як вони стають більш потужними. Ймовірно, це пов'язано зі збільшенням випромінювання Хокінга — теплового випромінювання, яке, як передбачається, генерують чорні діри завдяки ефектам квантової механіки.
Виявлена чорна діра поглинає так багато матерії, що її обрій подій — межа, за яку ніщо, включаючи світло, не може вирватися, надзвичайно широкий. За словами авторів відкриття, всі планети Сонячної системи помістилися б усередині її обрії подій. Уявити це складно, але лише одне ясно — дуже добре, що цей об'єкт знаходиться на відстані мільярдів світлових років від нас.