Попередні дослідження показали, що гейзельтальські жаби загинули під час висихання озер. Але що саме вбило цих істот, довгий час залишається загадкою досі.
Палеонтологи Університетського коледжу Корка (UCC) з'ясували, чому сотні копалин жаб загинули у стародавньому болоті 45 млн років тому. Виявилося, що це сталося під час парування.
«Наскільки ми можемо судити, викопні жаби були здорові, коли померли, а на кістках вони не мають жодних ознак хижаків чи падальників — пояснюють автори нового дослідження. — Також немає доказів того, що їх змило водою під час повені, або вони загинули через те, що болото висохло».
Більше того, більшість копалин жаб Гейзельталя — це види, які проводять своє життя на суші, повертаючись у воду лише для розмноження. Виключивши неможливе, вчені дійшли висновку, що жаби померли під час парування.
Попередні дослідження показали, що гейзельтальські жаби загинули під час висихання озер та/або виснаження кисню у воді. Але що саме вбило цих істот, довгий час залишається загадкою досі.
Водяна смертельна пастка в районі Гайзельталь у центральній Німеччині забрала життя понад 50 000 стародавніх звірів, включаючи птахів, коней, кажанів, риб та сотні жаб.
Майже 50 млн років тому — в середньому еоцені — Земля була набагато теплішою, і район Гайзельталя був заболоченим субтропічним лісом, мешканцями якого були предки коня, великі крокодили, гігантські змії, ящірки, наземні птахи та безліч безхвостих тварин, наприклад, жаби.