Наукові знання про вплив відкритого космосу на тіло людини поки що далеко не повні. Але якісь факти все ж таки відомі. Так, дослідження міжнародної групи вчених показує, як страждають людські кістки.
Практичним дослідженням космосу лише 65 років
Дослідники багато років вивчають вплив космосу на організм людини. Так, наприклад, кілька років тому з'ясувалося: тривалі польоти в космічному просторі послаблюють м'язи спини та «округлюють» серце. Експерименти на тваринах вказали на зміну психіки та розумових здібностей організму.
Тепер завдяки роботі космічних медиків з NASA, Німеччини та Канади відомо, що щільність кісток в учасників позаземних експедицій дуже швидко знижується під час життя в невагомості. Є ще проблема: густина кісток не приходить у норму і через рік після повернення на Землю.
Науці з часів перших польотів людини вже було відомо про зниження щільності її кісткової тканини. Але у перші роки вчені не аналізували швидкість відновлення організму. Тепер же, вивчивши томограми гомілкових кісток 17 астронавтів та простеживши за змінами, вчені порівняли КТ-знімки.
Так, приблизно у половини астронавтів щільність гомілкових кісток не відновилася до передпольотних значень, хоча кожен проходив спеціальну програму реабілітації. У середньому зниження на 0,9-2,1%. Найбільше постраждали ті, хто провів на космічній станції понад 6 місяців.