Міжнародна група астрофізиків під керівництвом університету Уорік опублікувала результати дослідження білого карлика, розташованого в 90 світлових роках від Землі. Дані спостережень показують, що вік цієї зірки становить близько 10,7 млрд років.
Більшість зірок за розміром подібних до нашого Сонця закінчують свою еволюцію у вигляді білих карликів. Це зірка, яка спалила своє паливо, скинула зовнішні шари, повільно затухає та охолоджується. Оболонки, що скидаються на фінальних стадіях, як правило, руйнують планетарну систему, залишаючи на орбіті такої зірки тільки уламки.
У своїй роботі астрофізики вивчили два білі карлики, які нещодавно відкрила космічна обсерваторія GAIA. Вони обидва оточені уламками зруйнованих планет, але одна з них виявилася незвичайно синьою, а інша – найтьмянішим і найчервонішим білим карликом у найближчому оточенні.
Вчені досліджували обидві зірки за допомогою різних приладів, чутливих до різних довжин хвиль. Спостереження показало, що вік «червоної» зірки WDJ2147-4035 становить близько 10,7 млрд років, з яких 10,2 млрд років вона провела як остигаючий білий карлик, що втратив своє паливо. Друга «блакитна» зірка WDJ1922+0233 лише трохи молодша за «червону». Вона «забруднена» планетарними уламками, близькими до континентальної кори Землі.
Дослідники зазначають, що уламки, виявлені у «червоної» зірки WDJ2147-4035, належать старій планетній системі, яка пережила еволюцію зірки у білого карлика. Вони вважають, що це залишки найстарішої планетарної системи Чумацького Шляху.