Нові дослідження показують, що рифи Тихого океану можуть кишіти дивовижним набором з майже 3 мільйонів різновидів бактерій, що підкреслює той факт, що наше нинішнє розуміння мікробіому Землі значно недооцінене. Дослідження під керівництвом мікробіолога П'єра Галанда з Університету Сорбонни в Парижі висвітлює раніше ігнороване мікробне різноманіття коралових рифів, які є одними з найрізноманітніших екосистем на Землі.
Дослідники взяли участь у Тихоокеанській експедиції "Тара" з 2016 по 2018 рік, де відвідали 99 коралових рифів і зібрали загалом 5 392 зразки планктону, коралів і видів риб. Після ретельного генетичного аналізу цих зразків вони виявили понад 540 000 різновидів бактерій, що існують лише на трьох видах організмів, що становить приблизно 20 відсотків від оціночної глобальної популяції бактерій. Виходячи з кількості видів риб і коралів у західній і центральній частинах Тихого океану, підраховано, що лише в коралових рифах цього океану може мешкати щонайменше 2,8 мільйона видів бактерій.
Хоча визначення конкретних видів бактерій є складним завданням через їхній мікроскопічний розмір і часто недиференційовані фізичні характеристики, генетичне різноманіття слугує гарним маркером. Ці знахідки є чудовими і забезпечують своєрідну "екологічну страховку" для рифів. З таким широким спектром бактерій система є більш стійкою, здатною протистояти збуренням, таким як високі температури, які можуть спричинити значне скорочення бактеріальної популяції.
Наслідки цього дослідження є приголомшливими. Воно не лише вказує на те, що ми значно недооцінювали загальне мікробне різноманіття Землі, але й підкреслює важливість коралових рифів як величезного резервуару бактеріального біорізноманіття. Точна кількість мікробів у тихоокеанських рифах все ще може бути недооцінена через технічні та методологічні обмеження. Це вимагає подальших інноваційних досліджень, щоб відкрити прихований мікроскопічний всесвіт і краще зрозуміти його значення для загального здоров'я та стійкості екосистем нашої планети.