Здається, що вчені вже давно вздовж і впоперек дослідили нашу планету, проте у природи завжди є дива, про які ми ще майже нічого не знаємо. Так, одне з природних чудес світу було віднайдено зовсім випадково вже у XX столітті, у 1941 році. Тоді геологічна експедиція побачила дивовижне видовище: величезний струмінь пари й гарячої води несподівано здійнявся в небеса, вирвавшись із кам’яної ущелини! Це був один із гейзерів відомої тепер Долини гейзерів, яка розташована на півострові Камчатка.
Гейзер – це потік гарячої води й пари, що накопичуються в підземних тріщинах. Тиск змушує воду закипати, і тоді потужний струмінь пари розриває земну поверхню, викидаючи нагору гарячий фонтан. Над землею стелиться густа пара із запахом сірки, і навколо стоїть неймовірний гуркіт, свист, шипіння та булькіт.
Окрім Камчатки, гейзери зустрічаються на нашій планеті тільки в трьох місцях: в Ісландії, на річці Єллоустон у СІЛА та в новозеландській долині Роторуа. Кожний із гейзерів має своє ім’я і свій характер: одні можуть вибухати кожні 10 хвилин, а деякі – тільки один раз упродовж шести годин. Гейзери – небезпечні. Приміром, під час вибуху гейзера Велетня протягом однієї хвилини вгору здіймається струмінь окропу загальною масою 30 тонн!