- Давньогрецький історик Геродот у 5 ст. до н.е. називав Дніпро у своїх історичних трактатах Борисфеном (за однією з версій це перекладається як «ріка, що тече з Півночі»).
- Антиподи — мешканці діаметрально протилежних пунктів земної кулі або люди з протилежними поглядами.
- Під першим балконом Ейфелевої вежі, на всіх чотирьох сторонах парапету вигравіювані імена 72-х видатних французьких учених та інженерів, а також тих, хто вніс особливий вклад у творіння Густава Ейфеля.
- Деякі види стрічкових черв'яків за відсутності їжі поїдають самі себе. При цьому вони можуть з'їсти до 95% свого тіла.
- У восьминогів три серця: одне – головне – проганяє кров усім тілом, а два інших – зяброві – проштовхують її через зябра. Кров, яку женуть ці серця, – блакитного кольору, оскільки в еритроцитах і плазмі замість гемоглобіну міститься гемоціанін, в якому залізо замінене міддю.
- Відомий медик-патофізіолог Олександр Богомолець захистив докторську дисертацію під керівництвом професора Вороніна, який згодом отримав наукову премію імені свого учня.
- До появи сучасної фотоплівки використовувалися ролькасети. Перша ролькасета важила 15 кілограмів і вміщувала в себе дванадцять аркушів паперу для фотознімків.
- Поліморфізм – наявність у межах одного виду особин, які різко відрізняються одна від одної, а також здатність деяких кристалічних речовин утворювати кілька різних за фізичними властивостями модифікацій без зміни складу речовини.
- Волинка – традиційний музичний духовий інструмент багатьох народів Європи та Азії, що є повітряним резервуаром, який зазвичай робиться з телячої або козиної шкіри, знятої повністю, у вигляді бурдюка. Шкіра зашивається наглухо та забезпечується згори трубкою для наповнення хутра повітрям, а знизу прикріплюється від однієї до трьох трубок, що слугують для створення багатоголосся.
- Скло, яке не б'ється, було винайдене випадково. У 1903 році французький хімік Едуард Бенедиктус ненавмисно впустив колбу. Скло тріснуло, але не розбилося. Як з'ясувалося, раніше у колбі містився колодій – він випарувався, але внутрішня поверхня посудини залишилася покритою його тонким шаром.
3
Лютого
2016