Безсоння – стан, при якому людина не може довго заснути, сон нетривалий, і вона рано прокидається, а якщо прокинулася, то знову заснути їй дуже складно. Всі ці симптоми можуть виявлятися разом чи порізно.
Види безсоння
Фахівці поділяють безсоння на два види:
- Гостре безсоння може тривати менше трьох місяців. Після цього часу сон нормалізується. У деяких випадках воно перетворюється на хронічну форму.
- Хронічне безсоння характеризується порушенням сну від трьох днів на тиждень та більше. Тривалість його від трьох місяців і більше.
Чинники, що впливають на порушення сну
Причин, через які з'являється безсоння, може бути багато. Найчастіше сон порушується у зв'язку з такими факторами:
- стрес, тривожність через те, що в житті людини сталася якась важлива для неї подія, часто неприємна;
- різка зміна у графіку роботи, переїзд в інше місто, зміни в оточенні;
- звичка дивитися перед сном в ліжку телевізор, читати: а також інші причини.
Ознаки безсоння
На те, що у вас безсоння, вказує кілька ознак:
- вам складно заснути;
- вночі ви багато разів прокидаєтеся, після чого насилу засинаєте;
- вранці ви дуже рано прокидаєтеся.
Люди, які страждають від безсоння, протягом усього дня почуваються дуже втомленими. Нерідко порушується концентрація уваги, внаслідок чого виникають проблеми у навчанні та на роботі.
За наявності перелічених ознак обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Зазвичай нормалізувати сон можна без прийому лікарських засобів, але у деяких випадках призначаються медичні препарати, зокрема Корвалмент. Купити безрецептурні медикаментозні засоби можна недорого у кожному місті України в мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Як впоратися з безсонням
Крім основної терапії, яку призначить лікар, є кілька простих, але корисних рекомендацій, здатних допомогти позбавитися проблеми:
- Встановіть для себе графік сну та пробудження і намагайтеся йому слідувати.
- За дві-три години до сну виконуйте нескладні фізичні вправи, наприклад, короткі велосипедні або піші прогулянки.
- Подбайте про те, щоб у вас були ідеальні умови для повноцінного сну. Зручне ліжко та постільні речі, темна, прохолодна, тиха кімната.
- Постарайтеся перед сном розслабитися, уникнути занадто активних, у тому числі розумових, дій, яскравого освітлення, прийміть гарячий душ, виконайте дихальні вправи. Робіть те, що допоможе вам заспокоїтись.
Комплексний підхід до вирішення проблеми дозволить вам нормалізувати свій стан, покращити настрій, підвищити працездатність і жити повноцінним життям.