Влітку 2011 року місцеві жителі виявили у китайському повіті Пінцюань дуже дивне місце. Піднімаючись на невисоку гору, на висоті 900 метрів, відпочиваючі помітили, що попри багатоденну спеку земля під їхніми ногами залишалася крижаною.
Незвичайне відкриття швидко зацікавило Китайську академію наук, і геологи почали досліджувати район. З'ясувалося, що причиною утворення холодної землі стала область вічної мерзлоти, що ховається під верхнім шаром ґрунту.
«Холодна земля» у повіті Пінцюань знаходиться за 600 кілометрів від найпівденнішого рубежу вічної мерзлоти в Євразії. Єдине відоме вченим місце поза вічної мерзлоти, де температура не піднімається вище нуля за Цельсієм, знаходиться на висоті 4700 метрів у горах Тибету. Там не буває тепло навіть улітку, а в Китаї з його різко континентальним кліматом ніхто навіть не припускав існування таких місць.
Науковці приписують унікальні властивості цього місця геологічним умовам. Вічна мерзлота укладена між шаром глини знизу та ізолюючим шаром торфу зверху. На початку зими холодний вітер проникає крізь пори верхнього шару ґрунту та забезпечує циркуляцію повітря в пористій речовині, що знаходиться під родючим шаром. У теплу пору року тепле повітря не проникає в пори, заповнені холодним повітрям.