Розроблено першу установку, що поєднує плавучі сонячні панелі та систему стеження за Сонцем. Про незвичну електростанцію повідомляє Interesting Engineering.
Компанія SolarisFloat розробила незвичайну плавучу сонячну електростанцію. Вона є штучним «островом», сформованим із 180 панелей з фотоелементами, які змінюють своє положення слідом за рухами Сонця.
Система PROTEVS сформована із двосторонніх сонячних панелей, які можуть обертатися навколо двох осей. Рух забезпечується за допомогою електричних двигунів, які споживають не більше 0,5% усієї енергії, що виробляється. За повідомленнями компанії, пікова потужність однієї такої установки становить 73 кВт. Це на 40% більше, ніж у аналогічної стаціонарної системи.
Діаметр «сонячного острова» становить 38 м, а його загальна площа – 1 444 м². У компанії зазначають, що конструкція електростанції модульна. Це означає, що всі елементи можна масштабувати під конкретний проект, а панелі, що вийшли з ладу, легко замінювати.
Перехід на зелену енергетику потребує великих площ. Наприклад, дослідники з Лейденського університету в Нідерландах розрахували, що сонячна електростанція займає в 40-50 разів більше місця, ніж вугільна, і в 90-100 разів більше, ніж газова.
У цих умовах використання водних просторів може створити перевагу, зазначають у SolarisFloat. Представники компанії також вважають, що встановлення таких електростанцій добре позначиться на мікрокліматі озер.
По-перше, тіні від конструкції призводять до зниження температури на поверхні та 60-відсоткового скорочення випаровування води. А, по-друге, скорочення сонячного світла уповільнить зростання водоростей та розмноження мікроорганізмів. Це допоможе покращити якість води, додають розробники.