Сучасній людині важко уявити себе без імені: звісно, деяким воно може не подобатися, але виявитися безіменними для нас – це щось нереальне. Багато хто з інтересом вивчав значення своїх імен, зіставляв їх з характером і занурювався в історію виникнення імені. Однак чи замислювалися ви, яке ім'я є найдавнішим?
Знайти відповідь виявиться непросто: для цього потрібно звернутися до археологічних розкопок і поринути в історію. Поповнюємо багаж Ваших знань та наводимо версії перших імен, відомих людству.
Шумерський бухгалтер
Шумери – один із найзагадковіших народів у світовій історії, а ще це перша справжня цивілізація, що виникла на Землі. Цей народ зводив цегляні будинки, а місцеві «олігархи» могли дозволити собі звести двоповерхову будівлю з безліччю кімнат. Саме шумери вирішили, що майно має закріплюватись за людиною, процес контролювали бухгалтери.
Тут і криється відповідь на питання, яке ім'я вважається найдавнішим. Археологи виявили глиняну господарську табличку, датовану 3400-3000 роками до н.е. На ній красувався короткий напис: «29,086 мір ячменю 37 місяців. Кушим». Так, бухгалтер Кушим просто вказав своє ім'я у відомості, а через тисячі років воно виявилося найдавнішим. Проте скептики можуть засумніватися, що Кушим – це ім'я, а не посада, тому ми наведемо ще одну версію.
Таємничий рабовласник
Щоб знайти істину, нам знову доведеться звернутися до табличок. У бухгалтерських «книгах» справді зберігалося багато цінної інформації! На табличці, яка з'явилася в 3200-3100 роках до н. е., було зазначено наступне: «Два раба належать Гал-Салу. Гал-Сал власник. Раби Ен-пап Х та Суккалгір». Навряд чи у когось виникнуть сумніви, що перед нами справді імена, а не назви предметів чи професій.
Якщо дотримуватися цієї версії, то рабовласник Гал-Сал та його працівники буквально увійшли в історію. Варто зазначити, що в той період вже існувало багато імен, але ці дійшли до людства з давніх джерел.
Єгипетський фараон
Найдавніші цивілізації неможливо уявити без Єгипту. І немає нічого дивного в тому, що за третьою версією найдавніше ім'я носить єгипетський фараон.
Ірі-Хор – додинастичний фараон, який правив приблизно в 3000 році до н.е. І хоча частина археологічного співтовариства сумнівається у його існуванні, відмовлятися від цього варіанта було б несправедливо. Ім'я фараона вдалося дізнатися завдяки написам, виявленим на посуді. До речі, ім'я правителя навіть має переклади – «Представник», «Товариш».