Важливий етап у житті кожної дитини та батьків – початок шкільного періоду. Ще недавно малюк бавився іграшками, а тепер буде активно поглинати знання, дорослішати. Щоб від навчання нічого не відволікало, було зручно робити уроки без шкоди для здоров'я, потрібно ґрунтовно підготувати кімнату до початку навчального року. Дізнаємося про тонкощі підготовки, організації простору, чи потрібно купити шкільну парту, чи звичайний стіл підійде.
Звільніть простір
Проведіть огляд кімнати, приберіть іграшки та речі, з яких дитина вже виросла, адже знадобиться вільне місце для підручників та зошитів. Також краще прибрати зайвий декор, предмети, котрі обертаються, тобто все, що може відвертати увагу.
Зміна декору
Прибравши зайве, не обов'язково створювати виключно сувору обстановку, просто її можна зробити більш дорослою, такою, котра налаштовує на навчальний лад. Встановіть крейдяну дошку, розмістіть незвичайні таблички з алфавітом або веселими таблицями. Можливо, знадобиться змінити оздоблення стін, якщо здається надмірно «дитячим».
Робоче місце
Воно займає чільну позицію в оформленні кімнати дитини. Для облаштування робочого місця краще купити шкільну парту, її можна буде відрегулювати за висотою і потрібним рівнем нахилу для комфорту, правильного положення тіла. Звісно, дехто обирає письмовий стіл, проте для маленьких дітей він може бути незручним і небезпечним. У пару до парти – крісло. Також обов'язково з регулюваннями за висотою та спинкою, а от від підлокітників варто відмовитися. Вони можуть порушувати концентрацію та поставу.
Освітлення
У кімнаті має бути багато природного та штучного освітлення. Добре потрібно продумати розташування робочого місця, краще аби воно добре освітлювалося, тому найчастіше йому відводять простір біля вікна. Тут головне, щоб дитина не сиділа обличчям або спиною до вікна. Штучне повинно бути досить яскравим, але не різким. Чудово для цього використовувати верхні та бічні світильники, а також помічницю кожного школяра – настільну лампу.
Комунікації
Продумайте проводку, виведення розеток так, щоб вони були поблизу з партою – для під'єднання комп'ютера, модему, ноутбука, зарядки телефона, планшета, інших пристроїв. Єдине, не варто забувати, що в кімнаті перебуватиме дитина, тому всі шнури та дроти треба сховати, а стандартні розетки замінити на безпечні, зі спеціальним захистом.
Системи зберігання
Можуть знадобитися додаткові стійки, комод, висувні ящики, стелажі, полиці. Полицям й стелажам бажано приділити окрему увагу – встановити одночасно так, щоб дитина сама могла дотягнутися до підручників і разом з тим не лазити по меблях як по шведській стінці.
Зонування
Умовно краще кімнату розділити на три частини – місце для сну, ігор та роботи. Зробити це можна розташуванням, встановленням перегородок, колірним зонуванням. Кольору також варто приділити увагу. Для навчального місця виберіть тони, що налаштовують на серйозність, без зайвих візерунків. Територію сну можуть прикрашати заспокійливі візерунки, пастельні тони. Простір для ігор – залиште яскравим, веселим і строкатим.