Багато українців виїжджають за кордон своєю машиною. Для того, щоб це здійснилося, необхідно мати страхування на своє авто. Існує декілька варіантів: перший – оформити страхування у тій країні, куди плануєте поїхати, другий – оформити Зелену картку онлайн і мати змогу подорожувати 48 країнами світу, в яких Зелена картка є чинним документом.
Для чого потрібна Зелена картка і які переваги вона дає?
Зелена картка – це міжнародне страхування, яке дійсне в країнах-членах Міжнародного Бюро страхування. До переліку входять 48 країн, такі як Німеччина, Італія, Чехія, Польща, Португалія та інші. Принцип функціонування такий самий як і в українському ОСЦПВ. Страхова компанія бере на себе усі ризики й виплачує компенсацію постраждалій стороні в разі потрапляння власника договору у ДТП.
Але важливо сказати, що виплата відбувається по законодавству тої країни, в якій трапилась аварія. Й ліміти виплати також будуть залежати від країни, де відбувся страховий випадок.
До основних переваг можна віднести те, що вартість Зеленої картки українська. Тобто, якщо дізнаватися ціни по запиту “зелена карта Європа”, то середня вартість буде становити приблизно 50 євро на місяць, в той час міжнародна автоцивілка в Україні коштує 25 євро на місяць. А якщо оформлювати на рік, то Зелена картка буде коштувати приблизно – 215 євро, а європейське страхування – 900 євро на рік.
Також оформлення онлайн можна віднести до економії часу, що безперечно є перевагою електронного міжнародного страхування. Усього 5 хвилин і поліс буде відправлений на електрону пошту. Варто зазначити, що прикордонники можуть попросити показати паперовий документ. Тому разом із листом, в якому буде pdf-файл Зеленою картки, ми нагадаємо, що краще роздрукувати страховку.
Ризики, які покриває Зелена картка
Міжнародне страхове покриття дуже схоже на ОСЦПВ навіть за покриттям ризиків. Договір покриває матеріальні збитки завдані при дорожньо-транспортній пригоді та збитки, пов'язані зі шкодою здоров’ю потерпілої особи.
Як перевірити, що Зелена картка справжня?
Перевірити, що Зелена карта для авто чинна можна, так само як і поліс автоцивілки. Після придбання поліса страхування, він автоматично додається до бази Моторно-Транспортного Бюро України. Таким чином, на сайти МТСБУ є спеціальне вікно, де після введення номера страховки, буде видно її статус. Прикордонники користуються саме цією базою.