Усі жінки хочуть залишатися красивими та молодими якомога довше. Так було завжди. У сучасному світі це бажання не змінилося, але змінилися методи, які представниці прекрасної статі використовують у гонитві за красою. А ви знаєте, що найкращий засіб для омолодження – це ваша власна артеріальна кров? Твердження звучить як девіз вампіра з якогось голлівудського фільму жахів. Але, як не дивно, воно правдиве. Вдаючись до того чи іншого методу, що омолоджує, варто добре подумати, чи не погіршить процедура приплив артеріальної крові до вашого обличчя.
Що ж впливає на кровотік та судини? Звичайно, те, з чим вони контактують на шляху до шкіри – кістки і м'язи, тому, для поліпшення кровотоку необхідно відновити правильне положення кісток, розслабити оточуючи тканини. Це буде найкраще, що ви можете зробити, щоб покращити стан шкіри обличчя. Але на це потрібен час. Жінки ж, наважуючись на омолоджуючі косметологічні процедури, спокушаються швидким і помітним ефектом, адже відразу після процедури обличчя виглядає значно молодшим і свіжішим. Але дуже рідко виробники препаратів або косметологи розповідають про те, які наслідки може спричинити метод через рік, два або три після початку його використання.
Ін'єкційні методи
«Уколи краси» швидко та надійно увійшли до життя сучасних жінок. Виробники стверджують, що через проколи до шкіри вводяться речовини, які її живлять. Найпопулярніші з ін'єкційних методів омолодження:
- Ботокс – препарат, який при введенні в м'язи блокує надходження до них нервових імпульсів. Це сприяє тимчасовому паралічу м'язів, що згладжує мімічні зморшки. Однак тривала бездіяльність м'язів призводить до їхньої атрофії. Крім того, до ботоксу, як і будь-якого іншого препарату, з часом виникає звикання, через що знижується ефект від процедури.
- Мезотерапія – метод, заснований на підшкірному введенні активних препаратів, що мають сильний вплив на клітинні процеси. Чарівного перетворення після однієї процедури не відбудеться – дозування препарату надто мало. Для відчутного ефекту потрібно пройти курс.
- Біоревіталізація – різновид мезотерапії. Відмінність лише в тому, що для біоревіталізації завжди використовується один препарат – гіалуронова кислота. Вона вводиться під шкіру у вигляді в'язкого еластичного гелю. Цей принцип використовують при проведенні контурної волюметричної пластики. Вводячи філери, можна ще й провести необхідну корекцію рис обличчя.
- Озонотерапія – за допомогою ін'єкцій фахівець вводить киснево-озонову суміш в епідерміс, ділянки локалізації зморшок і в'ялості, наприклад, в область щік, шиї, підборіддя.
Незважаючи на видимі переваги ін'єкцій, важливо розуміти, що порушення цілісності шкіри веде до утворення мікрорубців. Враховуючи розмір капілярів, дрібних тоненьких судин, через які відбувається обмін речовин у шкірі, вже наявність цих мікротравм відіграє велику роль в обмінних процесах. Крім того, саме введення речовини відбувається під тиском і воно може розшаровувати тканини, таким чином, ще більше сприяючи появі цих рубців. Окрім хорошого зволоження, шкіра має ще й «віддавати» продукти обміну, які в ній накопичилися. Для цього потрібен хороший відтік крові та лімфи. Рубцова тканина цьому перешкоджає, отже, продукти обміну видалятимуться складніше, а обличчя стане набряклішим.
Пілінг та ліфтинг
Принцип хімічного пілінгу полягає в тому, що за допомогою певного хімічного складу зі шкіри знімається верхній шар відмерлих клітин, після чого організм повинен посилити процеси регенерації. Як правило, для цього використовуються слабкі розчини кислот. Фактично – це опік обличчя. Процедура досить болюча, а якщо взяти трохи більший відсоток діючої речовини, то шкіру можна елементарно спалити. І не забуваємо про те, що у всіх людей чутливість шкіри індивідуальна. На відновлення після цієї процедури потрібен час: обличчя «горітиме» і болітиме ще кілька днів.
Ще одна популярна процедура – це термоліфтинг. Методик проведення досить багато, але найпопулярніша – лазерне та RF-випромінювання. Шкіра спеціально пошкоджується високими температурами. Це робиться у розрахунку на те що, запустяться процеси самовідновлення, у результаті поліпшиться зовнішній вигляд.
Проводити косметологічні процедури краще після сорока років, коли без допомоги ззовні вже важко боротися з ознаками старіння.
Методи пластичної хірургії
Дуже часто жінки, які бажають зупинити час, а разом з ним і процеси старіння, випробувавши всі ін'єкційні та безін'єкційні методи, не наважуються вдаватися до пластичних операцій у класичному розумінні. Тоді на допомогу приходять малоінвазивні методи підтяжки. Один із них – так званий нитковий ліфтинг. На відміну від усіх косметичних процедур, описаних вище, нитки мають тривалий ефект від півтора до п'яти років. Але ця процедура далеко не так безпечна через те, що по шляху руху голки або нитки, навіть якщо вона розсмоктується, утворюється рубцева тканина, яка стискатиме судини і перешкоджатиме нормальному обміну речовин у шкірі. Бувають випадки, коли саме по краю цієї ниточки починає утворюватися набряк, який змінює контур обличчя.
У застосуванні ниток є ще одна небезпека. Хірург може виконати процедуру бездоганно та натягнути нитки однаково з обох боків. Але якщо не взяти до уваги вихідну асиметрію м'язового тонусу або вихідну деформацію обличчя, це може спровокувати появу значних асиметрій, порівняно з якими стан шкіри буде вже неважливим.
Будь-які косметологічні процедури мають бути виправдані. Прагнення добре виглядати похвально, але зловживати методами, що омолоджують, раніше 40 років не має сенсу. Набагато правильніше і корисніше пройти курс остеопатичного лікування, щоб відбалансувати все тіло, пройти курс масажу обличчя у грамотного фахівця і зробити зігріваючі процедури, які посилюють кровотік, розширюють капіляри і, як наслідок, покращують обмінні процеси в шкірі.