- Чихнути з розплющеними очима неможливо. За однією гіпотезою, так організм захищає очі від мікробів і бактерій, що вилітають при чханні. За іншою, це частина загального рефлексу, адже під час чхання скорочується багато м'язів не лише в носі та на обличчі, але й в усьому тілі.
- У давні часи, якщо наставник проявляв особливу старанність у шмаганні й учню діставалося особливо сильно, його могли звільнити від подальшого шмагання у поточному місяці, аж до першого числа наступного. Звідси і виник вислів «всипати по перше число».
- На нашій планеті є лише одна держава, розташована відразу в усіх чотирьох півкулях, – Республіка Кірибаті.
- Територія Китаю тягнеться зі сходу на захід на 60° довготи, що відповідає чотирьом часовим поясам. Проте постановою уряду в усій країні діє однаковий час, як у Пекіні.
- Потьомкінські сходи в Одесі налічують 192 сходинки і 10 майданчиків. Під час будівництва сходинок було 200.
- «Шум моря» в сувенірній морській раковині – це насправді шум довкілля, який резонує з порожнинами раковини. Схожого ефекту можна досягти і без сувеніра, приклавши до вуха кухоль або долоню.
- У грецькій мові використовуються ті ж знаки пунктуації, що й в українській. Виняток становить знак питання, роль якого грає крапка з комою, а замість крапки з комою ставиться крапка вгорі.
- Вислів «бальзаківський вік» виник після виходу роману Бальзака «Тридцятирічна жінка» та доречний лише стосовно жінок від 30 до 40 років.
- Серед слів, що починаються на букву «ф» в українській мові, майже немає власне українських слів – в основному всі слова запозичені з інших мов. Схожа ситуація з буквою «а» – майже всі слова, що починаються на «а», – чужоземні. Проте з буквою «ф» усе цікавіше: будь-яке слово, в якому буква «ф» є на початку, у кінці або в середині, майже безпомилково можна визнати неукраїнським за походженням.
- В Європі є п'ять держав, які межують лише з однією іншою державою: Португалія, Данія, Сан-Марино, Ватикан і Монако.
16
Серпня
2015