Фахівці з Копенгагенського університету (Данія) виявили та вивчили папірус віком 3500 років, у якому докладно описується процес муміфікації померлих. За даними єгиптологів, це найстаріша з відомих інструкцій такого роду.
Автор відкриття, єгиптолог Софі Шедт (Sofie Schiødt) вивчила і розшифрувала папірус Лувр-Карлсберг. Свою назву він отримав через те, що одна його частина зберігається в Луврі, а інша – у колекції папірусів Карлсберга у Копенгагені. Артефакт датується приблизно 1450 до нашої ери.
Медичний папірус дозволив єгиптологам дізнатися більше про процес бальзамування, який стародавні єгиптяни використовували для підготовки померлих до потойбіччя. Зокрема, вчені дізналися про практику підготовки особи покійного: у процесі бальзамування вона покривалася спеціальним, ймовірно, червоним полотном, просоченим ароматичними речовинами.
У Стародавньому Єгипті бальзамування вважалося священним мистецтвом, і всі тонкощі цього процесу знали лише обмежене коло фахівців (жерців). На думку єгиптологів, більшість секретів мистецтва, ймовірно, передавалася усно від одного бальзамувальника до іншого. Донедавна було знайдено лише два тексти про муміфікацію.
Папірус Лувр-Карлсберг містить дуже докладний опис процедур і рецептів мазей, які застосовували бальзамувальники. Сам процес бальзамування проводився у спеціально побудованій майстерні та тривав 70 днів. На четвертий день після видалення внутрішніх органів тіло обробляли сухим натроном для зневоднення. На 60-й день бальзамувальники приступали до обмотування тіла лляними бинтами та проводили обробку обличчя. На 68 день мумію поміщали в саркофаг, після чого два дні проводилися ритуали для підготовки померлого до потойбіччя.