У місті Аугсбурзі на південному заході Баварії археологи виявили великий скарб римських монет. 5600 срібних динаріїв I та II століть було знайдено в Оберхаузені, найстарішому районі міста, на території, відведеній під будівництво нових житлових будинків.
Монети було викарбувано під час правління кількох римських імператорів, починаючи від Нерона (54–68 роки нашої ери) і закінчуючи Септимієм Севером (193–211 роки).
Старовинне баварське місто Аугсбург, розташоване неподалік Мюнхена, було засноване за наказом давньоримського імператора Августа в 15 році до нашої ери як римський військовий табір. Вже до 10 року нашої ери тимчасовий табір було перетворено на форт, здатний вмістити 3000 солдатів. Згодом місто стало центром римської провінції Реція і протягом наступних 400 років римського панування активно розвивалося і процвітало.
Срібні монети були виявлені неподалік місця найстарішого римського табору в Баварії, у гравії старого русла річки Вертах. Археологи припускають, що спочатку скарб був захований за межами Аугуста Вінделікума – так за римлян називали Аугсбург. Ймовірно, через кілька століть схованку було змито під час розливу річки Вертах.
Дослідники зазначають, що знайдена сума дуже велика. На початку III століття простий легіонер заробляв від 375 до 500 динаріїв на рік. Суму в 5600 динаріїв він міг заробити за 11–15 років.
Крім монет, археологи виявили сотні інших римських артефактів, зокрема зброю, інструменти, прикраси та посуд. Всі ці предмети, як вважають дослідники, у I столітті до нашої ери перебували біля римського військового табору.