На археологічній ділянці Віндоланда в Англії було знайдено срібну військову прикрасу, або фалеру, віком майже 1800 років, із зображенням змієголової Медузи. Це місце, неподалік від Адріанової стіни, було римським допоміжним фортом, збудованим наприкінці І століття, за кілька десятиліть до того, як у 122 році н.е. було зведено саму Адріанову стіну. Знахідка була зроблена на підлозі казарми часів окупації Адріана.
За словами Джона Полліні, професора історії мистецтва, що спеціалізується на грецькому та римському мистецтві та археології в Університеті Південної Каліфорнії, Медуза, персонаж грецької міфології, відомий своєю вкритою зміями головою та скам'янілим поглядом, часто використовувалася в римській культурі як символ апотропеїчної або захисної сили. Образ Медузи часто зображували на гробницях, мозаїках і бойових обладунках римської епохи, щоб відвернути зло.
Ця фалера має унікальну особливість - крила на голові Медузи. Такі варіації не рідкість, і вони можуть свідчити про те, що власниця, подібно до римського бога Меркурія, володіла силою польоту. Фалерами зазвичай нагороджували за хоробрість у бою і носили під час місцевих парадів.
Знахідка фалери Віндоланди вважається рідкісною, оскільки фалери, виготовлені з дорогоцінних металів, часто переплавлялися. Багато таких прикрас знаходять у похованнях, що дозволяє припустити, що артефакт Віндоланди, швидше за все, був загублений, а не викинутий. Срібний артефакт наразі перебуває на консервації і буде представлений на виставці знахідок з місця знахідки Віндоланди у 2024 році.