Завдяки вихованцям, життя людей стає все яскравішим і яскравішим. Статистика показує, що на сьогоднішній день найбільш популярними домашніми тваринами вважаються саме кішки. Вони припадають до душі людям різного віку і станів, а тому практично кожен мріє взяти під свою опіку чудове муркотливе створіння.
Однак кішки, крім радості та щастя, приносять господарям і деякі клопоти. Найбільше розчарування викликає звичка тварини випорожнюватися на навколишні предмети: килим, меблі, одяг та взуття. Для того, щоб видалити котячу калюжку з гладких твердих поверхонь, необхідно озброїтися лише вологою ганчіркою.
А чим вивести запах котячої сечі з взуття? Однією води тут явно буде недостатньо.
Що важливо знати
До складу котячої сечі входить уринова кислота. Ця речовина досить швидко кристалізується і стає нерозчинною у воді.
Ось чому цей запах дуже стійкий і важко виводиться. Вода видаляє жовті липкі плями, залишені котом, але у боротьбі з різким амбре вона безсила.
Стійкість та насиченість запаху залежать також від матеріалу, з якого виготовлено взуття. Чим краще поверхня вбирає вологу, тим важче позбавлятися «слідів злочину» вашого улюбленця.
Також варто врахувати, що свіжі плями виводяться у рази легше, ніж застарілі. Якщо ви побачили, що кіт помітив ваше взуття, негайно візьміться за усунення наслідків. В іншому випадку, деякі методи боротьби із запахом можуть виявитися безсилими, і улюблену пару туфель або нові чобітки доведеться викинути.
Алгоритм видалення плям із взуття цей комплекс дій найбільш ефективний при усуненні небажаного запаху з взуття (як зсередини, так і зовні).
Підручні засоби
Речовини, перелічені нижче, є справжніми «рятівниками» при виведенні запаху котячих випорожнень:
- Оцет. Оцет, який зазвичай змішують із водою у пропорції 1:4, усуває запах сечовини та не пошкоджує структуру матеріалів.
- Свіжий сік лимона. Ще один хороший засіб, який дбайливо усуне навіть найрізкіший запах.
- Сода. Зіпсоване місце на взутті потрібно натерти мокрою содою. Вона роз'їдає уринову кислоту та полегшує подальші дії з очищення.
- Гліцерин. Принцип діє аналогічний. Його, як і соду, можна застосовувати навіть на натуральній шкірі та замші (а, як відомо, ці матеріали дуже ніжні та примхливі).
- Марганець. Слабкий розчин марганцівки добре виводить запах, проте ця речовина здатна забарвити світлі матеріали. Так що перед застосуванням даного засобу бажано провести тест на схожій тканині та простежити, псується вона чи ні.
- Йод. Йод можна розводити у воді чи спирті. Виводити сечу, застосовуючи йод, рекомендується лише з темних поверхонь, оскільки зазначений засіб псує матеріали світлих кольорів та шкіру.
- Господарське мило. Господарське мило не бореться із стійким запахом, але цей засіб бажано застосувати після закінчення роботи, щоб закріпити результат.
- Горілка. Горілка використовується не для виведення котячого амбре, а з метою профілактики. У котів чуйний нюх: ці тварини з огидою реагують на компоненти горілки. Так що ваша кішка відмовиться надалі позначати місця, оброблені таким засобом.
Алгоритм видалення плям із взуття
- Як тільки ви виявили, що кіт «позначив» взуття, необхідно братися за виведення слідів сечі. Свіжі та ще вологі місця необхідно промокнути серветками або туалетним папером. Таким чином, ви видалите більшу частину рідини та полегшите подальше проведення робіт.
- Взуття можна промити розчином з господарським милом – тоді «пошкоджені» місця не будуть липкими, повернеться їхнє колишнє забарвлення.
- Якщо запах не вдалося вивести з першої спроби, спробуйте випробувати інший засіб. Іноді лише використання двох-трьох варіантів приводить до успіху.
- Після закінчення роботи повторно сполосніть взуття з милом та висушіть його.
- Використовуйте для зберігання туфель і черевиків закриті ящики або спеціальні тумби: тоді тварини не будуть випорожнюватися на них, і питання, як вивести запах сечі, не буде актуальне для вас.
Далі взуття слід обробити вибраним засобом: розчинами йоду, марганцю або оцту, содою, гліцерином і т. д. Не втирайте засіб занадто старанно, інакше існує ризик пошкодити матеріал.
Професійні засоби
Народним методам очищення взуття є альтернатива – сучасні ліквідатори запаху. Часто вони випускаються у форматі аерозолів. Виробники гарантують якість, хоча відгуки про подібні продукти відрізняються: у деяких випадках вони допомагають, а у деяких – обіцяного ефекту не спостерігається. Ви можете придбати нейтралізатор запаху і перевірити, чи підходить він у вашій ситуації.
Що не варто застосовувати
Найчастіше в спробі врятувати улюблену пару взуття люди припускаються таких помилок:
- Використання парфуму.
Якщо побачите свіжі плями, не варто протирати місця, що постраждали, одеколоном, парфумами або дезодорантом. Парфумерія на деякий час лише замаскує котяче амбре, але незабаром ви знову відчуєте запах. При цьому він стане ще більш огидним через взаємодію одеколону або парфумів із компонентами сечі.
- Використання хлоровмісних засобів.
Хлор – речовина з неприємним запахом, якої важко позбутися навіть при багаторазовому провітрюванні. Зовнішній вигляд взуття після застосування хлору може бути зіпсованим. Подібні засоби шкідливо впливають на організм (як господаря, так і вихованця).