Майже двадцять років тому археологи виявили кістки гуманоїдного вигляду, схожого на хобіта, на індонезійському острові Флорес. Тепер один дослідник каже, що ця раса може ще жити в лісах острова.
За словами дослідника, понад 30 очевидців розповідали про зустріч із цими «маленькими людьми».
У 2003 році група вчених знайшла скелет вимерлого людського вигляду на острові Флорес в Індонезії. Цей вид отримав назву Homo floresiensis або «Хоббіт», на честь вигаданої раси маленьких людей із творів Джона Р.Р.Толкіна. Все тому, що за підрахунками дослідників, зріст дорослої особини досягав лише 1 метр.
Чи можуть «хобіти» все ще жити у лісі?
Аналіз показав, що ця раса вимерла 50 000 років тому. Але один етнобіолог Грегорі Форт (Gregory Forth) вважає, що Homo floresiensis можуть ще жити глибоко в лісах острова Флорес.
В есе для журналу The Scientist, Форт пише, що палеонтологи недооцінюють і не беруть до уваги знання корінних народів і розповіді про «людину-мавпу», що мешкає в лісах Флореса. Цьому буде присвячена його книга Between Ape and Human («Між мавпою та людиною»).
«Моя мета при написанні книги полягала в тому, щоб знайти найкраще пояснення – тобто найбільш раціональне та емпірично підкріплене – розповідей народу про ці істоти. До них відносяться повідомлення про спостереження понад 30 очевидців, з усіма з яких я говорив особисто. І я вважаю, що найкращий спосіб пояснення їхніх оповідань, це те, що нерозумний гомінін вижив на Флоресі до теперішнього чи зовсім недавнього часу», – пише антрополог.
Форд говорить, що в міфології корінного народу люди здатні трансформуватися в інші види в рамках «переміщення в нове середовище і прийняття нового способу життя». Цей міф може описувати зв'язок та зустрічі місцевих жителів з Homo floresiensis.
За словами Форда, Ліо знаходять «зовнішній вигляд людини-мавпи чимось не повністю людським», що, на його думку, «проблемно і тривожно» для цієї корінної групи.
Дослідник вважає, що палеонтологи та вчені-біологи не повинні ігнорувати подібні свідчення та списувати з рахунків існування цілого нового виду, який, можливо, й досі живе десь глибоко у лісах острова.