Поширена думка, що середньовічні люди мали погані манери за столом через звичку їсти руками, є стереотипом, який можна розвінчати, згідно з різними інструкціями для дітей того часу. Люди в усі часи і в усіх культурах цінували чистоту, гарний вигляд і пристойність під час їжі. Так само і середньовічні люди дотримувалися багатьох манер, як показано в "Книзі цивілізованої людини", "Книзі про ввічливість" та "Паризькому менагері".
У середньовічні часи очікувалося, що відвідувачі будуть мити руки перед їжею, а для підтримання чистоти надавалися серветки. Витирати рот або руки об скатертину чи одяг вважалося невихованістю. На столі обов'язково мали бути такі предмети першої необхідності, як ножі, сіль, хліб і напої, а також якісна скатертина. Інші предмети столу включали ложки та декоративну зелень.
Для середньовічних людей було звичайною практикою ділитися тарілками і чашками, і ця практика супроводжувалася кількома правилами етикету. До них належало пропонувати найкращі шматочки тому, з ким ви ділитеся, і забезпечувати справедливість у розподілі порцій. Акт споживання їжі мав відбуватися з гідністю, правила забороняли розмовляти або потягувати напій, коли у роті була їжа.
Також вважалося непристойним поспішати під час їжі або демонструвати ненажерливу поведінку. Більше того, відвідувачам не рекомендувалося вмочати вже відкушений шматок хліба в соус ще раз, що ми зараз називаємо "подвійним вмочуванням". За обіднім столом не можна було займатися особистим доглядом за собою, наприклад, чистити зуби. Присутність домашніх тварин була дозволена, але гладити їх під час їжі - ні.
Після закінчення трапези потрібно було ще раз вимити руки, після чого гості розходилися по домівках. Манери поведінки за столом у середньовічний період, яких дотримувалися, як свідчать ці інструкції, демонструють, що їхні звички за столом не були безладними, а радше добре структурованими і привабливими.