Вибиті на скелях слова виявилося складніше помітити, ніж прочитати.
П'ять вибитих у скелі написів давньоєврейською мовою раніше було знайдено на стінах стародавнього єрусалимського водопроводу. Професор Гершон Галіль, відомий бібліолог і фахівець із давньої історії з Хайфського університету, зміг їх розшифрувати. За словами професора Галіля, зміст написів недвозначно підтверджує, що в Біблії відображено реальні, а не вигадані події.
Силоамський тунель, згідно з біблійними джерелами, був пробитий у скелі за юдейського царя Єзекії, який правив у VIII столітті до Різдва Христового. У 1880 році на стіні тунелю був випадково виявлений вибитий у скелі так званий Силоамський напис, який вважається одним із найдавніших, що збереглися давньоєврейською мовою. Текст напису розповідає про те, як будувався тунель.
На початку XX століття на стінах Силоамського тунелю було знайдено кілька вибитих у скелі рамок, усередині яких, як думали археологи, текст так і не було написано. Однак Елі Шукрон, один із провідних сучасних фахівців з археології Єрусалима, дійшов висновку, що рамки тільки здаються порожніми, всередині них міститься прихований під мінеральними відкладеннями текст.
Шукрон і професор Галіль, до якого той звернувся по допомогу, разом ретельно вивчили стіни Силоамського тунелю, і зробили високоякісні фотографії порожніх рамок.
У результаті виявилося, що всередині рамок дійсно містяться тексти давньоєврейською мовою, що розповідають про головні діяння царя Єзекії за 17 років його правління – проведення водоводу між джерелом Гіон і Силоамською водоймою, військовий похід проти филистимлян, релігійну реформу та накопичення незліченних багатств.
Зокрема, в одному з написів вказується точна дата завершення будівництва Силоамського тунелю – другий день місяця таммузу (відповідає червню-липню за григоріанським календарем) 709 року до нашої ери.
Що найдивовижніше, у текстах написів містяться формулювання, що практично дослівно повторюють біблійні тексти. Ці написи – найбільш ранні з нині відомих біблійних манускриптів, вони на сотні років давніші за так звані Свитки Мертвого моря і Срібні сувої, на яких написані, як досі вважалося, найдавніші цитати з Біблії.
Силоамські написи підтверджують, що біблійна Книга Царів ґрунтується на реальних подіях, що Біблія відображає історичну, а не уявну реальність, зазначив професор Галіль.