Палеонтологи вперше виявили динозавра, що сидить на гнізді. Дивно, але збереглося не лише гніздо, а й рештки ембріонів усередині.
Скам'янілі залишки належать овірапторозавру. Ці динозаври, що належать до групи тероподів, процвітали в крейдяний період (145-66 мільйонів років тому). Раніше їхні останки знаходили на території Азії та Північної Америки. Новий зразок вчені виявили на території міського округу Ганьчжоу у китайській провінції Цзянсі. Вік останків – близько 70 мільйонів років.
Скам'янілості являють собою неповний скелет дорослого овірапторозавра, який сидить над гніздом з 24 яєць. Принаймні, у семи з них збереглися часткові кістяки потомства, що не вилупилося. Пізня стадія розвитку ембріонів та безпосередня близькість дорослої особини до яєць переконливо свідчать про те, що динозаври висиджували яйця, як сучасні птахи.
«Цей динозавр був дбайливим батьком, який зрештою віддав своє життя, вигодовуючи своїх дитинчат», – зазначив один з авторів дослідження Меттью Ламанна (Matthew Lamannae).