Як насправді виглядали динозаври? Важке питання, оскільки у нашому розпорядженні залишилися лише їхні кістки. Проте один зразок, знайдений у Китаї, дав достатньо інформації для створення надзвичайно точної копії динозавра.
Цього динозавра звуть Psittacosaurus mongoliensis. Він був широко поширений у Східній Азії раннього та середнього крейдяного періоду. Він був маленьким, розміром з індичку, харчувався горіхами, насінням та рослинами.
Зразок, на якому засновано створення справжньої копії, був знайдений у Китаї в 2014 році з шкірою, пір'ям і м'якими тканинами, що збереглася. Це дозволило художнику Бобу Ніколсу та групі палеонтологів вивчити динозавра та зрозуміти, як саме він виглядав та жив. Результат їх робіт опубліковано у журналі Current Biology.
Вчені просканували зразок лазерним обладнанням, щоб зрозуміти, якою була пігментація шкіри у динозавра, і з'ясували, що Psittacosaurus володів захисним забарвленням, яке і зараз часто зустрічається у тварин.
У динозавра була темна спина і світліше черевце. Тварини з різкими розмежуваннями між темними та світлими ділянками шкіри чи хутра зазвичай живуть у саванах чи трав'янистих рівнинах. У Psittacosaurus цей перехід більш плавний, отже, він жив у більш лісистої місцевості.
Вчені вперше ідентифікували пігментацію шкіри динозавра, отже, тривимірна копія Psittacosaurus є найточнішим портретом динозавра. Принаймні зараз.