
Вчені з університету Мічігану в США з'ясували подробиці життя і трагічної смерті самця мастодонта, який загинув 13 200 років тому. Для цього вони ретельно вивчили хімічний склад одного з його бивнів.
Мастодонти (Mammut americanum) були схожими на слонів травоїдними тваринами, які мешкали в Північній Америці, поки 10 000-11 000 років тому не вимерли.
Мастодонт Бюшинга
У 1998 році подружня пара, Кент і Янне Бюшинг, знайшли скам'янілість мастодонта на торф'яній фермі неподалік Форт-Уейна в штаті Індіана, США. Дослідники з'ясували, що особина вагою 8 тонн померла від проколу правої сторони черепа кінчиком бивня іншого мастодонту.

Аналіз бивня
У новому дослідженні, опублікованому в Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені проаналізували бивень загиблого мастодонту, щоб зрозуміти, як жила і де подорожувала ця доісторичні тварина.
Використовуючи нові методи моделювання та «потужний геохімічний інструментарій», вчені змогли реконструювати ландшафт, який тварина займала протягом усього свого 34-річного життя.
Аналіз показав, що рідна територія мастодонта розташовувалась у Центральній Індіані, де він, можливо, залишався до підліткового віку. Ставши дорослішим, він, ймовірно, був вигнаний зі стада, очолюваного самкою, і почав мандрувати поодинці, долаючи до 32 кілометрів щомісяця.
Дослідники також виявили, що мастодонт здійснював щорічні походи на північний схід Індіани, роблячи це принаймні тричі перед смертю. Дослідники припускають, що це місце могло бути його улюбленим місцем для літнього спарювання.
Вчені припускають, що під час одного з таких сезонів 13 200 років тому мастодонта поранив у голову конкурент – це призвело до смерті. Мастодонту було 34 роки.