
Іще кілька років тому вважали, що величезний брахіозавр жив у воді, де вага тварини була б легшою, ніж на землі, і харчувався водними рослинами. Однак останні дослідження виявили той факт, що через свою будову брахіозавр міг жити лише на суші. Справді на 12-метрове тіло, занурене у воду, чинився б такий тиск, що грудна клітка роздавилася б і динозавр перестав би дихати.
До недавнього часу вчені були переконані, що овіраптор – динозавр, схожий на страуса, годувався яйцями, які він викрадав у інших динозаврів. Але пізніше овіраптора виправдали: ноги динозавра не були пристосовані для того, щоб хапати сферичні предмети, а дзьоб був надто сильним для того, щоб розбивати винятково крихкі яйця. Овіраптор не міг ні проковтнути яйце повністю – паща не могла так широко розкритися, ні висмоктати вміст – язик був закоротким.
У 1999 році були описані та опубліковані дані про археораптора, чиї закам'янілі останки виявили на той час. Археораптор, наполовину динозавр, наполовину птах, був визнаний найзначнішим відкриттям століття. Пізніше рентгенівське дослідження відкрило правду. Торговці, прагнучи набити знахідці ціну, приставили закам'янілість птаха до закам'янілості хвоста дромеозавра – невеликого м'ясоїдного динозавра.