У руках вчених з Університету Північної Кароліни (США) та Лундського університету (Швеція) виявилася м'яка тканина іхтіозавра віком 180 мільйонів років. Молекулярний та мікроструктурний аналіз давньої морської рептилії показали, що іхтіозавр був теплокровним.
Вчені працювали із зразками стеноптеригія (лат. Stenopterygius) – невеликого іхтіозавра юрського періоду, що мешкав на території Європи. Його останки знайшли в одному з кар'єрів у комуні Хольцмаден (Німеччина). Збережені останки дозволяють спостерігати окремі клітинні шари у шкірі – добре простежуються контури тіла та розташування органів.
Численні дослідження, у тому числі за допомогою мас-спектрометра, дозволили визначити наявність в іхтіозавра підшкірного жиру, що доводить здатність тварини підтримувати постійну температуру тіла незалежно від навколишніх умов. Також фахівці встановили, що шкіра стеноптеригія не мала луски та була схожа на шкірні покриви кита. Забарвлення – темна спина і світле черево – подібне до багатьох сучасних морських тварин.